Blog

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę usługi outsourcingu inspektora ochrony danych?

Dla dokonania odpowiedniego wyboru dostawcy usług outsourcingu IOD nie wystarczy jedynie porównanie kosztów

Czytaj dalej

Pełnienie funkcji inspektora ochrony danych osobowych: Na czym polega outsourcing IOD?

RODO to specjalistyczna i wciąż rozwijająca się dziedzina, dlatego dla wielu średnich i dużych przedsiębiorstw zapewnienie zgodności w tym obszarze jest dużym wyzwaniem. Outsourcing inspektora ochrony danych pozwala na korzystanie z głębokiej wiedzy i doświadczenia specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tą problematyką.

Czytaj dalej

JDS Consulting zakończyło wdrożenie w obszarze ochrony sygnalistów w kolejnym podmiocie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Dąb z siedzibą w Szczecinie jest jedną z pierwszych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, która posiada profesjonalnie wdrożone postanowienia Dyrektywy 2019/1937 z dnia 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (ochrona sygnalistów).

Czytaj dalej

Audyt ochrony danych osobowych w marketingu i sprzedaży

Jak prawidłowo prowadzić działania marketingowe i nie narazić się na konsekwencje niezgodności z RODO? Kiedy najlepiej przeprowadzić audyt ochrony danych osobowych w marketingu i sprzedaż? Jakie są efekty audytu?

Czytaj dalej

Dyrektywa o ochronie sygnalistów – z czym są problemy? – podsumowanie webinaru

W dniu 17 grudnia 2021 JDS Consulting przeprowadził webinar nt. procedura o ochronie sygnalistów i aktualizacja systemu ochrony danych osobowych. Webinar miał charakter praktyczny m.in. podjęto próbę konstrukcji wzorcowej klauzuli informacyjnej dla sygnalisty oraz wybranych zapisów procedury ochrony sygnalistów.

Czytaj dalej

Zapraszamy na bezpłatny webinar - Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego jako element przewagi konkurencyjnej - 15 września 2021 roku

Zyskaj przewagę konkurencyjną przez dostęp do rynku przetargów o charakterze niejawnym!

Czytaj dalej

JDS Consulting w prestiżowym rankingu Efektywna Firma 2020!

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza firma JDS Consulting znalazła się w prestiżowym rankingu najbardziej efektywnych firm w Polsce i uzyskała tytuł: Efektywna Firma 2020! To już kolejny raz gdy JDS Consulting otrzymuje to wyróżnienie. Poprzednie zdobyliśmy w 2013 roku. Dziękujemy naszym klientom, którzy w uznaniu dla wysokiego poziomu naszych usług doradczych w zakresie ochrony danych osobowych decydują się na wieloletnią współpracę z nami. Dziękujemy naszym pracownikom, współpracownikom i kontrahentom. To dzięki naszym wspólnym wysiłkom wyróżniamy się na polskim rynku, prowadząc usługi audytowe, doradztwo prawne i szkolenia w zakresie zgodności z RODO oraz z innymi regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych, prywatności, e-commerce i bezpieczeństwa informacji od blisko 20 lat. Przez zdobyte wyróżnienie czujemy się jeszcze bardziej zobowiązani do utrzymania wysokiej jakości naszej pracy i ciągłego dążenia do dalszego dynamicznego rozwoju. O rankingu: W ramach prowadzonego od 12 lat rankingu przeanalizowano dane ponad 100 tys. firm w Polsce. Analiza prowadzona jest według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży. Dla zdobycia tytułu Efektywna Firma niezbędne jest spełnienie kilku warunków, w tym uzyskania średniej ze stosunku zysku netto do przychodów na poziomie większym niż 5 procent.

Czytaj dalej

JDS Consulting rozpoczyna współpracę z koncernem CNH Industrial i IVECO Polska!

Koncern CNH Industrial posiadający fabryki w Kutnie i Płocku oraz importer aut IVECO Polska wybrały JDS Consulting jako partnera biznesowego do współpracy w zakresie ochrony danych osobowych. Skomplikowane aspekty ochrony danych osobowych oraz rozbudowana, międzynarodowa struktura koncernu wymagają profesjonalnego i kompleksowego podejścia jak i dużego doświadczenia po stronie dostawcy usług w obsłudze takich podmiotów. JDS Consulting od blisko 20 lat świadczy stałe usługi dla polskich spółek wchodzących w skład międzynarodowych grup kapitałowych wypracowując w tym zakresie unikalne doświadczenie. CNH Industrial i IVECO są także kolejnymi podmiotami branży produkcyjnej i samochodowej, dla których JDS Consulting świadczy stałe usługi doradcze.

Czytaj dalej

RODO dla pracodawców w czasie epidemii

Szczególna sytuacja, w której znaleźli się pracodawcy wskutek epidemii koronawirusa wymaga także szczególnych rozwiązań prawnych. Zapraszamy Państwa na dedykowane dla pracodawców szkolenie on-line, podczas którego odpowiemy na kluczowe pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych pracowników, organizacji pracy zdalnej oraz wskażemy najlepszą drogę zabezpieczenia przetwarzania firmowych danych osobowych.

Czytaj dalej

Szkolenia online

Od marca 2020 r. zapraszamy do udziału w naszych webinarach. Wśród nich są spotkania bezpłatne, omawiającą najbardziej aktualne aspekty związane z ochroną danych osobowych jak również płatne, zawierające m.n. pracę na dokumentach. Zapraszamy również do udziału w kursie Inspektorów Ochrony Danych w wersji on-line. Szczegółowe informacje o wydarzeniach: https://www.facebook.com/JDS.Consulting.2003/

Czytaj dalej